صحبت پزشک با یک زن

لوگو عشق بان فروشگاه عشق بان ارائه دهنده محصولات بهداشتی زناشویی : انواع کاندوم (  کاندوم های تاخیری ، کاندوم های فضایی ، کاندوم های کاربردی و …) ، انواع ژل امیزشی ، انواع اسپری ، انواع درمان خوراکی و غیر خوراکی و …

مطلب قبل     ترشحات بعد از دوره پریودی چگونه است و بیانگر چیست ؟ 

دفع ترشحات صورتی به چه دلیل است و آیا این رنگ جای نگرانی دارد ؟

تخلیه به رنگ صورت در هر زمان از چرخه قاعدگی ممکن است روی دهد و این موضوع در زمان مشخص می کند که آیا اختلالی در کار است و یا سیر طبیعی واژن شما ست در زیر به شما می گوییم که چرا این اتفاق برای شما می افتد :

عدم تعادل هورمونی و عفونت یکی از دلایل تخلیه ترشحات واژن به رنگ صورتی است خارج شدن خون به مقدار کم و ترکیب آن با آب دهانه واژن رنگ صورتی را تشکیل می دهد . عدم تعادل هورمونی سبب می شود تا ترشحات صورتی مشاهد کنید و یا لکه بینی در میان دوره داشته باشید . هورمون استروژن به تثبیت آستر رحم کمک می کند اما وقتی این هورمون در بدن شما کم باشد پوشش رحم شکسته می شود و در زمان های مختلف چرخه قاعدگی ریزش می کند و این موضوع باعث مشاهد تخلیه از صورتی باز تا قرمز می شود .

از دیگر علائم کم شدن هورمون استروژن در بدن به شرح زیر است :

  • بی خوابی
  • گر گرفتگی
  • بد اخلاقی
  • افسردگی
  • افزایش وزن
  • پوکی استخوان

استفاده از دارو های ضد بارداری هورمونی نیز می تواند باعث تخلیه صورتی شود که با قطع مصرف آن ها این ترشحات به حالت طبیعی باز می گردند .

دیدن رنگ صورتی در قبل و بعد از پریودی طبیعی است و جای نگرانی ندارد . در صورت دیدن خون به وضوح و یا دفع های تیره حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود زیرا علائم برخی از اختلال ها به یک دیگر شبیه بوده و تشخیص صحیح حتما باید توسط یک متخصص انجام گردد .

منبع 

سپاس گزارم از همراهیتان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi

ما را دنبال کنید

          

سئوال دارید؟ ما همواره پاسخگوی شما هستیم.

   ارتباط از طریق واتس آپ